DZIAŁANIA EKOLOGICZNE  www.naszaekologiasp12.weebly.com
                                                                   Interaktywna lekcja
                                         dotycząca nauk przyrodniczych w ExploraParku.

           8 kwietnia 2011 r. klasa III F, III E, IV E i V D pod opieką nauczycieli: Elżbiety Kaźmierczak, Kamili Żuber i Natalii Baranowskiej miały okazję uczestniczyć w interaktywnych zajęciach.  Głównym celem wycieczki do ExploraParku - Parku Nauki i Techniki było zapoznanie dzieci z edukacyjnym programem wystaw  przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Dzieci miały możliwość  zobaczyć, poznać  i dotknąć zabawki matematyczne, takie jak: mozaiki i markietaże; fraktale; geometryczne puzzle oraz sprawdzić twierdzenie Pitagorasa.

                                                                                                                                                                 autor artykułu: mgr Elżbieta Kaźmierczak

           Głównym przesłaniem wystawy było stworzenie uczniom warunków do interaktywnej edukacji. Miały one przyczyniać się do tego, by młodym ludziom, poprzez kontakt z nauką i techniką, ułatwić zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.
             ExploraPark (kliknij) to naukowe centrum licznych aktywności - zarówno praktycznych jak i intelektualnych. Tutaj każdy może badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać. To również miejsce dla nauczycieli, którzy w realizacji koncepcji nieformalnego nauczania, poprzez ciekawe doświadczenia, dostrzegą szansę na wspieranie postępów w nauce i rozwój swoich dzieci.
            ExploraPark to niekonwencjonalna metoda poznawania świata. Wymaga ona stałej komunikacji pomiędzy dziećmi oraz dziećmi i dorosłymi, eksperymentowania, zadawania pytań, prowadzenia dialogu i wspólnego poszukiwania rozwiązań. Jednocześnie poprzez zabawę ma ośmielać do wejścia w świat nauk przyrodniczych i technicznych.
            ExploraPark to bogactwo "interaktywnych zabawek", odpowiednio dobranych narzędzi, modeli i prototypów, programów komputerowych, animacji, fotogramów itp.(materiały udostępnione za pomocą portalu : www.explorapark.pl)


                     Wycieczka do Zakładu Energii Elektrycznej w Głogowie  „ Energia Gigawat Pro ”.

    Dnia 11 kwietnia 2011r. uczniowie z klasy Va oraz kółka ekologicznego wraz z opiekunami p. K. Kruk-Adamską i p. J. Wójcik uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Energii Elektrycznej w Głogowie  „ Energia Gigawat Pro ”.
    Uczniowie poznali lokalny zakład pracy oraz uzyskali podstawowe informacje na temat zasad funkcjonowania energetyki w Polsce, na jakich poziomach odbywa się przesyłanie energii oraz jakie są odnawialne źródła energii.
    Uczniowie mięli również możliwość zwiedzenia jego najważniejszych pomieszczeń.

                                                                                                                                                                             autor artykułu: mgr Julita Wójcik                                                                     Powiatowy konkurs ekologiczny.

    Dnia 14 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły ( kl. 3f i 3d) wzięli udział w powiatowym konkursie ekologicznym, który odbył się jak co roku w Szkole Podstawowej nr 7. Uczniowie mięli okazję zaprezentować się w kilku konkurencjach min. sportowej,  artystycznej, naukowej. Nasi reprezentanci: Martyna Skibiszewska, Natalia Brzeskot, Paula Serdeń, Iga Krystiańczuk, Eryk Dryja, Hubert Kiwacki zdobyli III miejsce .
                                                                   
                                                                              Serdecznie gratulujemy!!!
                                  


                                                                                                                                                                             autor artykułu: mgr Julita Wójcik
Picture
Najlepszy plakat.
Picture
Eryk IIIF, Iga IIID, Natalia IIIF, Paula IIIF, Hubert IIIF i Martyna IIIF. Gratulujemy!!!
EKO-ŚLAD
Turniej ortograficzno- sportowy