DZIAŁANIA EKOLOGICZNE  www.naszaekologiasp12.weebly.com

Program Szkoła dla Ekorozwoju

Picture
                                                                             Myślimy  i Działamy Ekologicznie

    W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła kontynuuje  działania w ramach programu „ Szkoły dla Ekorozwoju ( kliknij) .W ubiegłym roku szkolnym uzyskaliśmy certyfikat I stopnia – czyli „ Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej ”( kliknij), natomiast w tym roku staramy się o certyfikat II stopnia czyli o „ Zieloną Flagę ”. Jest to najważniejsze ekologiczne wyróżnienie przyznawane na całym świecie w ramach programu Eco-Schools. Staramy się angażować w lokalne działania ekologiczne oraz poszerzać wiedzę uczniów z zakresu przyrody i działań na rzecz ochrony środowiska.

    W ramach tego programu nasza szkoła przystąpiła również do konkursu pt. „ Z energią na rzecz ochrony klimatu ” - organizowanego przez Fundację GAP Polska i Fundację Ekologiczną „ Zielona Akcja ”( kliknij). Postaramy się przybliżyć społeczności uczniowskiej oraz pracownikom szkoły jak oszczędzać energię oraz jak dbać o nasze środowisko i chronić klimat.
    Razem z Fundacją Ekologiczną „ Zielona Akcja ” podjęliśmy również działania, które pomogą stworzyć nam Dekalog Ekologiczny naszej szkoły.  

Drodzy Uczniowie!
-  Myślcie ekologicznie.
-  Dbajcie o środowisko.
-  Segregujcie odpady.
-  Zbierajcie surowce wtórne.


Przypominamy również, że przez cały rok trwa zbiórka puszek aluminiowych oraz baterii.

                                                                                                                                                                             autor artykułu: mgr Julita Wójcik